ساده باشيم.

با حسی از غرور و نا راحتی گوشه ای از اتاق، دو زانو کِز کرده بودم و غرولند می کردم.

پنجره را باز کرد. با آرامشی لطیف گفت: عجب درخت زیبا و پر برگی !!

گفتم: آن درخت را می گویی؟! آن سوی خیابان؟! کنارِ ...

- آری

- چه زیبایی و شکوهی در برگ های زرد نهفته است؟ که من نمی بینم !

- سکوت ظریف و نازکی که از میان شاخه ها فرا می آید و بر روی برگ ها ساکن می شود. مگر نمی بینی؟!

- چرا ! نه ! می بینم ! شاید !!! . به هر حال فکر نمی کنم یک سکوتِ هرچند ظریف بتواند برگ زرد و چروکیده را زیبا کند.

- برگِ زرد، گیاهی هرزه نیست... او همان برگیست که تا دیروز از رنگِ سبز، طراوت و تازگیِ آن لذت می بردی. تنها گذر زمان او را این گونه زرد و نحیف و بیهوده ساخته. او منتظر است. منتظر است تا هر لحظه بر زمین بوسه زند و نابودیِ وجود خود را با صدای خِش خِش فریاد زند.

- ... 

/ 22 نظر / 29 بازدید
نمایش نظرات قبلی
گلستان سخن

داستانها از من نيس! من هنوز اونقده دانشمند نشدم که همه چيز رو بدونم از منابع مختلف. از کتابها از سايتهای مختلف... هر سايتی مطلب خوبی داشته باشه تو کامپيوترم ذخيره می کنم و در فرصت مناسب می خونم یا ازش استفاده می کنم. هنوز کلی مطلب نخونده دارم تا دانشمند بشم

حميد

سلام مرسی از لطفتون و از غلط گيری که انجام داديد..... جملات زيبايی می نويسيد و من خيلی از آتها خوشم مياد....خوشحالم باحات .... آشنا شدم

بهار

سلام!.....ساده باشيم! همين!....آپم منتظرت مياي ديگه؟!....بهار(براي ديدن صفحه به روز شده ctrl+F5 را بزنيد!)

خودکار بي رنگ

وسلام نام خداست . ما هميشه صداي بلند را مي شنويم.پر رنگ ها را مي بينيم.سختها را مي خواهيم... غافل از اينکه خوبها اسان ميايند.بي رنگ ميمانند. و بي صدا مي روند. بابا من خسته شدم.از اين همه پست تکراری.

رضا

سلام مطالبتان زيباست و به دلم نشست. سری بزن من از سريال مدار صفر درجه نوشتم.

خودکار بی رنگ

وسلام نام خداست . ما هميشه صداي بلند را مي شنويم.پر رنگ ها را مي بينيم.سختها را مي خواهيم... غافل از اينکه خوبها اسان ميايند.بي رنگ ميمانند. و بي صدا مي روند. به روزم.

زمان

سلام دوست خوبم بشر برای پاسخ به سوالات اساسی خود دست به تلاشی چند هزار ساله زده.... چه کسی می تواند راه درست را به ما نشان دهد؟ منتظر دیدار شما هستیم!

پوریا

سلام . ممنون از حضور تون .

خودکار بی رنگ

وسلام نام خداست . ما هميشه صداي بلند را مي شنويم.پر رنگ ها را مي بينيم.سختها را مي خواهيم... غافل از اينکه خوبها اسان ميايند.بي رنگ ميمانند. و بي صدا مي روند. گفتی به روز می کنی اما نکردی چرا. از همتون دلخورم.